Obroże owadobójcze

Obroże owadobójcze służą do zwalczania insektów w sierści psów i kotów. Swoje własności zawdzięczają zawartym w nich substancjom biologicznie czynnym. Obroże te to najczęściej paski z tworzywa sztucznego, zmiękczonego polichlorku winylu, zawierającego zainkludowaną substancję czynną (pestycydy fosforoorganiczne, karbaminiany, syntetyczne pyretroidy i inne).
W ich działaniu wykorzystuje się zjawisko tzw. „wypacania” jakie występuje w zmiękczonym polichlorku winylu (PCW). Polega ono na powolnym wydzielaniu się na powierzchnię tworzywa zainkludowanej w nim substancji aktywnej. Zatem obroża owadobójcza pełni rolę swoistego magazynu substancji czynnej, który wydziela na powierzchnię niewielką jej ilość, wystarczającą by zabić insekty,  jednak zbyt małą by zaszkodzić zwierzęciu lub człowiekowi.
Proces ten zachodzi w sposób ciągły dlatego obroże wykazują skuteczność przez wiele miesięcy.
Obroże owadobójcze skutecznie zwalczają insekty na kotach i psach małych oraz średnich ras, szczególnie krótkowłosych. Na psach dużych i długowłosych działanie biobójcze może być niewystarczające do całkowitego usunięcia pasożytów, należy wówczas wspomóc działanie środkami owadobójczymi w formie aerozolu lub zasypki.

NASZE PRODUKTY ZNAJDZIECIE PAŃSTWO W DOBRYCH HURTOWNIACH I SKLEPACH ZOOLOGICZNYCH.