Aktualności

Sezon 2023 NOWE produkty PROMOCJA!

Krople do odstraszania pcheł i kleszczy u psów i kotów –  TIX-OUT. Wysoka skuteczność w odstraszaniu owadów potwierdzona badaniami! Od 1 marca promocja na nowe produkty 20%, rabat naliczany jest od ceny podstawowej i nie sumuje się z innymi promocjami.

TIX-OUT to preparat w postaci kropli dla psów i kotów. Jest to produkt biobójczy do odstraszania

Sezon 2020/2021 NOWE produkty

Prezentujemy Państwu dwie nowe linie obroży owadobójczych dla psów i kotów –  CONTRA-TIX oraz FLEA- KIL. Nowe serie cechuje wysoka skuteczność potwierdzona badaniami.

CONTRA-TIX jest obrożą tylko dla psów, dostępną w trzech rozmiarach – dla dużych, małych i średnich ras. FLEA-KIL natomiast jest obrożą owadobójczą przeznaczoną zarówno dla kotów jak i psów. Ten produkt również występuje w

Jak racjonalnie walczyć z kleszczami u psów

Kleszcze występują w lasach, zacienionych i wilgotnych zaroślach, także w parkach a nawet. w przydomowych ogrodach. Zatem ryzyko ‘złapania' kleszcza przez psa jest bardzo duże. Na atak kleszczy psy narażone są najbardziej w okresie od kwietnia do listopada, ale przy szczególnie ciepłych zimach zdarza się, że pasożyty te atakują nawet o tej porze roku.

Zwalczanie pasożytów bytujących na skórze i w sierści zwierzęcia

W zależności od poziomu inwazji pcheł stosujemy odpowiedni program walki z nimi. U psów mało kontaktujących się z innymi psami, które przypadkowo zostały zaatakowane przez pojedyncze pchły wystarczające jest wykąpanie psa z użyciem szamponu owadobójczego oraz zastosowanie obroży odstraszającej pchły. Wskazane jest profilaktyczne poddanie dezynsekcji posłania psa przy pomocy preparatów owadobójczych w aerozolu lub zasypce. W przypadku niewielkich psów wystarczające może być zastosowanie obroży owadobójczej.