Aktualności

Sezon 2020/2021 NOWE produkty w specjalnej promocji!

Prezentujemy Państwu dwie nowe linie obroży owadobójczych dla psów i kotów –  CONTRA-TIX oraz FLEA- KIL. Nowe serie cechuje wysoka skuteczność potwierdzona badaniami. Do końca sezonu specjalny rabat na wszystkie obroże serii 25%*.

CONTRA-TIX jest obrożą tylko dla psów, dostępną w trzech rozmiarach – dla dużych, małych i średnich ras. FLEA-KIL natomiast jest obrożą owadobójczą przeznaczoną zarówno

Jak racjonalnie walczyć z kleszczami u psów

Kleszcze występują w lasach, zacienionych i wilgotnych zaroślach, także w parkach a nawet. w przydomowych ogrodach. Zatem ryzyko ‘złapania' kleszcza przez psa jest bardzo duże. Na atak kleszczy psy narażone są najbardziej w okresie od kwietnia do listopada, ale przy szczególnie ciepłych zimach zdarza się, że pasożyty te atakują nawet o tej porze roku.

Zwalczanie pasożytów bytujących na skórze i w sierści zwierzęcia

W zależności od poziomu inwazji pcheł stosujemy odpowiedni program walki z nimi. U psów mało kontaktujących się z innymi psami, które przypadkowo zostały zaatakowane przez pojedyncze pchły wystarczające jest wykąpanie psa z użyciem szamponu owadobójczego oraz zastosowanie obroży odstraszającej pchły. Wskazane jest profilaktyczne poddanie dezynsekcji posłania psa przy pomocy preparatów owadobójczych w aerozolu lub zasypce. W przypadku niewielkich psów wystarczające może być zastosowanie obroży owadobójczej.