Ze względu na bardzo małe zainteresowanie produktem owadobójczym MOLOTOX, kilka lat temu wycofaliśmy się z jego produkcji, a zapasy produktu gotowego zostały całkowicie wyprzedane. Na stanie pozostały jednak niewykorzystane, czyste opakowania. Ze względu na duże koszty zakupu puszek stalowych oraz mając na względzie ograniczanie liczby odpadów opakowaniowych generowanych przez zakłady produkcyjne, postanowiliśmy wykorzystać składowane, czyste nigdy nieużywane opakowania. Jest to praktyka często stosowana przez producentów środków aerozolowych.

Etykieta BIO-preparatu jest nakładana na puste opakowanie i obkurczana w tunelu grzewczym w temperaturze ok. 100 °C. Następnie tak przygotowana puszka jest napełniana preparatem oraz gazem wyrzutowym. Wyrób aerozolowy jest produktem pod ciśnieniem i ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości nakładania etykiety na już gotowy preparat. Tym samym nie ma możliwości pomylenia zawartości puszki! lub przepakowania gotowego produktu!

Ponadto etykieta termokurczliwa ściśle przylega do puszki i nie ma możliwości jej samoistnego odpadnięcia. Do jej usunięcia trzeba użyć siły lub ostrego narzędzia.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, wycofany produkt MOLOTOX miał zapach olejku lawendowego natomiast preparat BIO olejku geraniowego.